پالت چوبی رکورد فروش طلا را خواهند شکاند

بازار جهانی پالت را می توان بر اساس مواد، اندازه ها و استراتژی های مدیریت طبقه بندی کرد (Deviatkin et al. 2019).

در میان بخش‌های مختلف پالت‌ها، پالت چوبی حمل بار بر سهم بازار غالب هستند و پس از آن پالت‌های پلاستیکی (Leblanc 2020). پالت های چوبی ارزان هستند و در مقایسه با پالت های پلاستیکی به راحتی قابل ساخت و تعمیر هستند.

یکی از مهمترین جنبه های منفی پالت چوبی یکبار مصرف  هزینه آن برای جنگل ها است (Retallack 2019). علاوه بر این، پالت های چوبی سنگین تر از پالت های پلاستیکی هستند و بار زیست محیطی را بر حمل و نقل کالا تحمیل می کنند.

اگرچه پالت‌های پلاستیکی سبک‌تر از پالت‌های چوبی هستند، تولید پالت‌های پلاستیکی فرآیندی انرژی‌بر است.

علاوه بر این، تعمیر پالت چوبی یکبار مصرف صنعتی  غیرممکن است، زیرا مواد باید در فرآیند تعمیر پالت پلاستیکی ذوب و قالب‌گیری شوند.

ایده اصلی اقتصاد دایره ای به حداقل رساندن مصرف مواد بکر است، به این معنی که اقلامی که قابل بازیافت هستند نباید دفن یا سوزانده شوند.

با پیروی از هدف اتحادیه اروپا، هدف فنلاند تقویت نقش خود به عنوان یک پیشگام در اقتصاد دایره ای با اجرای برنامه استراتژیک اقتصاد دایره ای (وزارت اشتغال و اقتصاد 2021) است.

مزایای زیست محیطی محصولات پالت چوبی دیوار مبتنی بر بازیافت به خوبی شناخته شده و قابل اندازه گیری است (WRAP 2019). همچنین، مواد ساخته شده از ضایعات چوبی می توانند محصولات مبتنی بر کربن کم را با فشار کمتری به جنگل ها ارائه دهند (WWF 2016).

  • منابع:
    1. Environmental impacts of wooden, plastic, and wood-polymer composite pallet: a life cycle assessment approach
  • تبلیغات:
  1. شکار کوسه با استفاده از کنسرو غذایی
  2. رویداد که موجب جلب توجه افراد زیادی به آن شد!
  3. با استفاده از این روغن می توانید بدون حرارت آشپزی نمایید
  4. رویت اولین شهاب سنگی که به زمین برخورد کرد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.