سرامیک کف حیاط پرسپولیس موجب از بین رفتن گونه های گیاهی در اصفهان شده است

سرامیک کف حیاط پرسپولیس خود تمیز شونده با پوشش فوتوکاتالیست برای کاربردهای داخلی و خارجی با هدف تمیز نگه داشتن محیط مورد تقاضای زیادی هستند.

با این حال، پردازش صنعتی آنها اغلب نیاز به پخت در دمای (1000-1200 درجه سانتیگراد) بسیار بالاتر از حد پایداری حرارتی فوتوکاتالیستهای رایج (<1000 درجه سانتیگراد) دارد که منجر به کاهش قابل توجهی در فعالیت خود تمیز شوندگی کاشی می شود.

علاوه بر این، استفاده منطقی از محصولات ضد عفونی کننده را که در بسیاری از موارد برای سلامت انسان و محیط زیست خطرناک شناخته شده اند، امکان پذیر می کند.

سرامیک

از سوی دیگر، نوآوری امکان ایجاد سطوح سرامیکی با خاصیت باکتری کشی را فراهم کرده است. اگرچه کاشی‌های سرامیکی به خودی خود به راحتی تمیز می‌شوند، درمان‌های ضد باکتری قادر به مهار رشد باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها هستند. اطلاعات بیشتر

نصب سرامیک بر روی سطوح مختلف در محل ساختمان امری عادی است و متخصصان ماهر در این امر تخصص دارند. آنها محصول سرامیکی را به کمال می شناسند و نحوه نصب آن را به گونه ای می شناسند که از نظر زیبایی شناسی به اندازه کافی با بقیه کارها کار کند.

آنها همچنین با مواد اتصال دهنده ای که باعث می شود محصول نصب شده دوام بیشتری داشته باشد و ظاهر بهتری داشته باشد، آشنا هستند.

برای پرداختن به این موضوع، ما کاشی‌های سرامیکی تجاری را با ذرات SiO2@TiO2 هسته‌ای از نظر حرارتی پایدار پوشانده‌ایم، که حتی پس از عملیات صنعتی تک‌آتش (1000 تا 1140 درجه سانتی‌گراد)، فعالیت خود تمیز شوندگی بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند، بسیار بالاتر از کاشی های کنترلی تهیه شده با فوتوکاتالیست P25 TiO2 معیار تجاری.

نکته مهم، فعالیت فوتوکاتالیستی ذرات SiO2@TiO2، هم به صورت پودر و هم به عنوان پوشش روی کاشی‌های سرامیکی، با افزایش دمای کلسینه (به 1000 تا 1140 درجه سانتی‌گراد) افزایش می‌یابد که در تضاد شدید با رفتار طبیعی فوتوکاتالیستی است.

از TiO2 پشتیبانی نشده این مقاله پایداری حرارتی فوق‌العاده بالا و مرتبط با صنعت نانوکریستال‌های آناتاز (5 نانومتر) (SiO2@TiO2) را در برابر انتقال فاز و رشد کریستالی بررسی می‌کند و بینش جدیدی را در مورد تأثیر پیکربندی core@shell بر روی پایداری حرارتی به ارمغان می‌آورد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.